29 sie

Obecnie na rynku istnieje wiele firm oferujących dostarczanie jedzenia pod same drzwi. To wygodna opcja, jednak czasami trudno jest zdecydować, który catering będzie najlepszy dla nas. Jak uniknąć niepotrzebnego rozczarowania?

Sprawdź pełną ofertę

Wybierając catering dietetyczny dla siebie, zwróć przede wszystkim uwagę na to, czy oferowane diety Ci odpowiadają. Często zdarza się tak, że dana firma posiada wielewariantów, ale niestety żadna nie jest dopasowana w 100% do Twoich oczekiwań. Wtedy warto skontaktować się z danym podmiotem i zapytać, czy istnieje możliwość wprowadzenia modyfikacji w konkretnej opcji. Właśnie z tego powodu przygotowaliśmy catering flexi z wyborem menu. Jeżeli firma nie zgadza się na takie rozwiązanie – zrezygnuj i poszukaj takiej, w której wszystko będzie dopasowane pod Ciebie. To bardzo ważne! W innym wypadku całkowicie zrazisz się do takiej formy żywienia i nie będziesz zadowolony z diety pudełkowej.

Zwróć uwagę na produkty używane do stworzenia Twoich posiłków

Drugą kwestią jest to, w jaki sposób przygotowywane są posiłki w danym cateringu. Nie jest tajemnicą, że większość osób decyduje się na dietę pudełkową, ponieważ chce jeść zdrowiej. Każdemu przyświeca też inny cel dodatkowy – niektórzy chcą schudnąć, inni nabrać masy, a jeszcze inni spróbować weganizmu. Głównym celem jednak jest zawsze wdrożenie odpowiedniego, zbilansowanego sposobu żywienia, który pozwoli zachować dobre samopoczucie i doda energii. Musisz więc mieć pewność, że catering, który wybierasz, korzysta z najlepszej jakości, świeżych produktów, które lądują później na Twoim talerzu. Zredukowana ilość kalorii czy idealnie dopasowane makro to nie wszystko! Jeżeli firma stosuje wątpliwej jakości składniki lub też dużo przetworzonych dodatków, to nawet najlepiej zbilansowana dieta nie wpłynie dobrze na Twoje zdrowie.

Czy warto zapłacić więcej?

Ostatnią istotną kwestią, która decyduje o wyborze cateringu, jest oczywiście cena. Wiele osób wybiera konkretne firmy właśnie przez wzgląd na to, jakie koszty generuje takie miesięczne wyżywienie. Warto porównywać ceny dostępne na rynku, ale trzeba uważać, aby nie wpaść w pułapkę. Pamiętaj o tym, że koszt każdej usługi czy produktu, wynika w dużej mierze z kosztów, które musi ponieść firma przy produkcji czy realizacji. Nie inaczej jest w przypadku cateringów dietetycznych. Jeśli używają wysokiej jakości produktów, od lokalnych producentów, czy np. wybierają tylko ekologiczne warzywa i owoce, to musisz mieć świadomość, że dieta od takiej firmy będzie nieco droższa. Mimo to warto na nią postawić, bo nie ma nic lepszego dla naszego organizmu i kubków smakowych niż świeże posiłki przygotowane z najwyższej jakości artykułów spożywczych. Oczywiście nie oznacza to, że jedyną słuszną opcją są te drogie diety pudełkowe, gdzie musisz zapłacić 100 czy 200 zł za jeden dzień żywienia. Możesz również postawić na catering ekonomiczny. Po prostu pamiętaj o tym, aby zawsze sprawdzać, co stoi za konkretną wyceną.