30 sie

Catering dietetyczny to rozwiązanie, na które często decydują się osoby z różnego rodzaju nietolerancjami pokarmowymi. Nic dziwnego, gdyż jest to bardzo wygodna opcja. Czy rzeczywiście warto zainwestować w dietę pudełkową, jeśli borykasz się z takimi problemami zdrowotnymi?

Nietolerancje pokarmowe a gotowanie w domu

Nietolerancje pokarmowe mogą być bardzo zróżnicowane. Niektóre osoby nie mogą spożywać produktów z laktozą (wypróbuj dietę bez laktozy), inne muszą wyeliminować gluten, a jeszcze inne koniecznie powinny unikać skorupiaków. Wbrew pozorom gotowanie sobie przy takich problemach zdrowotnych jest problematyczne, gdyż wymaga kupowania specjalnych produktów, takich jak bezglutenowy makaron z ciecierzycy czy śmietana kokosowa bez laktozy, a także nauki komponowania potraw w inny sposób. Szczególnie utrudnione jest, kiedy ktoś cierpi na podwójną czy potrójną nietolerancję pokarmową lub w jednym domu mieszkają dwie, trzy czy cztery osoby z różnymi problemami tego typu. Ugotowanie obiadu, który nie będzie zawierał np. nabiału, produktów z glutenem i orzechów jest bardzo wymagające, dlatego w takiej sytuacji zdecydowanie warto rozważyć opcję cateringu dietetycznego. 

Nigdy więcej zamartwiania się posiłkami!

Dieta pudełkowa to wygoda dla każdej osoby, nawet takiej, która może i lubi jeść absolutnie wszystko. Wybrana ilość zdrowych, świeżych posiłków, dostarczanych każdego dnia pod drzwi, które wystarczy podgrzać, to ogromne ułatwienie codzienności. Jednak osoby borykające się z nietolerancjami pokarmowymi jeszcze bardziej doceniają takie rozwiązanie. Dlaczego? Otóż nie muszą szukać produktów odpowiednich dla siebie w różnych sklepach, więc oszczędzają sporo czasu na zakupach. Dodatkowo, nie mają potrzeby uczenia się nowych smaków i testowania nowych przepisów, ponieważ catering przygotowuje dietę tak, aby była smaczna, a zarazem pozbawiona niebezpiecznych dla danej osoby składników. Dieta pudełkowa to także duża oszczędność czasu, który trzeba by wygospodarować na codzienne gotowanie.

Dieta pudełkowa – idealnie zbilansowana nawet przy nietolerancjach

Osoby z nietolerancjami pokarmowymi mają często problem z utrzymaniem odpowiedniej masy ciała (nadmiernie chudną lub tyją), a także ze zbilansowaniem posiłku pod kątem wystarczającej ilości mikro- i makroskładników. Niestety, jeśli ktoś musi ze swojej diety wykluczyć np. mleko i wszystkie produkty z jego zawartością, a także drób i ryby, w jego organizmie mogą pojawić się ogromne deficyty nie tylko białka, ale także innych składników odżywczych. Decydując się na dietę pudełkową, taka osoba ma pewność, że została ona zbilansowana w taki sposób, aby organizm otrzymywał wszystko to, czego potrzebuje, aby dobrze funkcjonować i zdrowo się rozwijać.

Masz nietolerancję pokarmową? Wypróbuj jedną z naszych diet i sprawdź, o ile łatwiejsze może być Twoje życie!